| Current Rating | 200mA |
| Voltage Rating | 125V ac/dc |
| Fuse Speed | F |
| Body Material | Ceramic |
| Body Length | 6.1mm |
| Body Width | 2.6mm |
| Body Height | 2.6mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Dimensions | 6.1 x 2.6 x 2.6mm |
| Resistance | 2.0195Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.