| Rack Units | 4U |
| External Depth | 335mm |
| External Height | 173 mm |
| External Width | 425 mm |
| External Dimensions | 335 x 425 x 173mm |
| Colour | Black |
| External Case Material | Aluminium, Extruded Aluminium |
| Series | HS |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Mounting Type | Rack-Mount |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.