| Rack Units | 3U |
| External Depth | 167mm |
| External Height | 108.4 mm |
| External Width | 103.12 mm |
| External Dimensions | 103.12 x 108.4 x 167mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black, Green, Grey |
| External Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.