| Rack Units | 1U |
| External Depth | 44mm |
| External Height | 203 mm |
| External Width | 422 mm |
| External Dimensions | 203 x 422 x 44mm |
| Ventilated | Yes |
| External Case Material | Aluminium, Extruded Aluminium |
| Series | RM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.