| Colour | Red |
| Call Point Type | Break Glass Emergency Box |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor Use |
| Operation Type | Break Glass |
| Power Source | Mains |
| Resettable | Yes |
| Element Material | Glass |
| Box Material | GRP |
| Depth | 81 mm |
| Height | 135 mm |
| Width | 135mm |
| Series | CP135 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.