| Colour | Red |
| Call Point Type | Fire Alarm Call Point |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Operation Type | Break Glass |
| Resettable | Yes |
| Element Material | Glass |
| Box Material | ABS |
| Depth | 53 mm |
| Height | 87 mm |
| Width | 87mm |
| Series | Eaton Fulleon |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.