| Gender | Men |
| Colour | Black |
| Leg Length | 31in |
| Style | Trousers |
| Waist Size Imperial | 38in |
| Waist Size (Imperial) | 38in |
| Waist Size Metric | 96cm |
| Waist Size (Metric) | 96cm |
| Material | Polycotton |
| Knee Pad Pocket | No |
| Elasticated Waist | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.