| Extended Length | 2m |
| Leg Type | Single |
| Lanyard Use | Work Positioning |
| Adjustable | Yes |
| Harness Connection | Karabiner |
| Anchorage Connection | Scafold Hook |
| Weight Capacity | 100kg |
| Retractable | No |
| Karabiner Type | Screw |
| Product Type | Work Positioning Lanyard |
| Colour | White |
| Length | 128mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.