| Extended Length | 20m |
| Leg Type | Single |
| Lanyard Use | Fall Arrest |
| Harness Connection | OK Triact |
| Weight Capacity | 100kg |
| Karabiner Type | OK Triact |
| Equipment Type | Fall Arrest Kit |
| Product Type | Fall Arrest Kit |
| Length | 20m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.