| Product Group | Electric |
| Max. Pressure | 150 bar max. |
| Flow rate | 510 lt./h/1740 psi max. |
| Motor Power | 2300 W / 230 V |
| Dimensions | 59x37x87 |
| Auto Stop System | Available |
| Speed | 1450 rpm |
| Hose | 8 mt. |
| Weight | 23 kg. |
<br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.