| Product Group | Electric |
| Working Area | 1.260 m2 / h |
| Brush diameter | 360 mm |
| Vacuum Width | 460 mm |
| Clean Water Tank | 11 lt |
| Weight | 38 kg. |
| Brush Motor Power | 370 W |
| Vacuum Motor | 850 mm H20 / 400W |
| Dirty Water Tank | 12-13 Lt. |
| Voltage | 230V - 50Hz |
| Dimensions | 120x43x97 |
Quick 36E provides ease of operation in narrow areas with its small and compact structure. It has a foldable handle like its brother multimatic. In this way, it is easy to store and preserve. It can work comfortably especially in 300 - 400 m2 areas. It is perfect for providing hygiene in floors such as stair landings, kitchens, bathrooms. Max. <br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.