| Product Group | Electric |
| Theoretical Cleaning Capacity | 1600 m2 / h |
| Power Supply | 230 V - 50 hz |
| Brush Width | 450 mm |
| Vacuum Width | 540 mm |
| Clean Water Tank | 35 Lt |
| Dirty Water Tank | 35 Lt |
| Brush Speed | 140 rpm |
| Brush Motor Power | 400 W |
| Vacuum Motor Power | 400 W |
| Rpm / Brush Pressure | 150/18 kg |
| Dimensions | 117x58x78 |
| Weight | 65 kg |
<br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.