| Type | Heat Sealer |
| Manufacturer k.i.m. | EUROSTAT |
| Seal Length | 300mm |
| Seal Width | 2.5mm |
| Maximum Total Seal Thickness | 2 x 0.15mm |
| Plug Type | Type E - French |
| Height | 80mm |
| For Use With | Film |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.