| Mounting Surface | Wall |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Product Type | VESA Mounting Plate |
| Maximum Screen Size | 65in |
| VESA Configurations | 200 x 100 mm, 200 x 200 mm, 200 x 300 mm, 200 x 400 mm, 300 x 200 mm, 300 x 300 mm, 400 x 200 mm, 400 x 300 mm, 400 x 400 mm |
| Extension Arm | Yes |
| Maximum Load | 45kg |
| Screen Size Minimum | 26in |
| Screen Size Maximum | 65in |
| Depth | 610mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.