| Mounting Surface | Wall |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Product Type | VESA Mounting Plate |
| Maximum Screen Size | 55in |
| VESA Configurations | 75 x 75mm |
| Extension Arm | Yes |
| Maximum Load | 30kg |
| Screen Size Minimum | 23in |
| Screen Size Maximum | 55in |
| Depth | 595mm |
| Colour | black, silver |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.