| Mounting Surface | Wall |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Product Type | Monitor Arm |
| Maximum Screen Size | 55in |
| VESA Configurations | 100x100mm, 100x150mm, 200x100mm, 200x200mm, 300x200mm, 300x300mm, 400x200mm, 400x300mm, 400x400mm |
| Extension Arm | Yes |
| Maximum Load | 35kg |
| Screen Size Minimum | 32in |
| Screen Size Maximum | 55in |
| Depth | 395mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.