| Mounting Surface | Desk |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Product Type | Monitor Arm |
| Maximum Screen Size | 34in |
| VESA Configurations | 100x100mm |
| Extension Arm | Yes |
| Maximum Load | 14kg |
| Screen Size Maximum | 30in |
| Depth | 465mm |
| Weight | 2.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.