| Mounting Surface | Wall |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Product Type | Monitor Arm |
| Maximum Screen Size | 90in |
| VESA Configurations | 200x200mm, 300x200mm, 300x300mm, 400x200mm, 400x300mm, 400x400mm, 600x400mm, 800x400mm, 800x600mm |
| Extension Arm | Yes |
| Maximum Load | 75kg |
| Height | 630mm |
| Width | 885mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.