| Type | Desktop |
| Display Lines | 1 |
| Characters/Digits Per Line | 8 |
| Model | MS-88ECO |
| Power Source | Battery, Solar |
| Battery Included | Yes |
| Weight | 125g |
| Battery Size | CR2032 |
| Height | 31mm |
| Length | 145mm |
| Colour | Grey |
| Width | 103mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.