| Type | Printing |
| Display Lines | 1 |
| Characters/Digits Per Line | 12 |
| Model | HR150RCE |
| Power Source | Battery, Mains |
| Battery Included | Yes |
| Weight | 570g |
| Battery Size | AA |
| Height | 64.6mm |
| Length | 165mm |
| Colour | Black |
| Width | 295mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.