| Control Mechanism | Lever |
| Connection Port Thread | G 1/8 |
| Function | 3/2 |
| Thread Size | 1/8 |
| Thread Standard | G |
| Manufacturer Series | 302 |
| Control Button/Switch Colour | Black |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Body Material | Zinc |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Number of Ports | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.