| Processor Speed | 1.6 GHZ |
| Color Category | White |
| Display Type | LED |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Graphics Controller Model | Intel UHD Graphics |
| Hard Drive Capacity | 512 GB |
| Integrated System | 3-year warranty |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Operating System Platform | Chrome OS |
| Platform Supported | Chrome OS |
| Processor Generation | 10 |
| Processor Type | Core i5 |
| Product Type | Chromebook |
| RAM Installed | 16 GB |
| Screen Size | 14 inch |
| Storage Type | SSD |
| Touchscreen | Yes |
| Weight | 2.51 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.