| Brightness | 3000 ANSI lumens |
| Color Category | White , Gray |
| Wireless Print Technology | Wired,Wireless |
| Display Resolution Abbreviation | Ultra HD 4K |
| HD Image Format | 4K |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Portability | Non-portable |
| Product Type | DLP projector |
| Video Interfaces | HDMI |
| Weight | 24.25 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.