| Brightness | 2000 ANSI lumens |
| Color Category | White , Brown |
| Display Resolution Abbreviation | Ultra HD 4K |
| HD Image Format | 4K |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Portability | Non-portable |
| Product Type | DLP projector |
| Video Interfaces | HDMI |
| Weight | 9.26 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.