| AV Furniture Color | Black powder coat |
| Flat Panel Mount Interface | 975 x 400 mm |
| Max Load Weight | 100.3 lbs |
| Monitor Size Supported | 46"-65" |
| Mounting Components | Adapter rails , Wall plate |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 116.8-165.1 cm |
| Usage | Flat panel |
| Headset icon Contact An Expert | P 800.800.4239 | Email Us |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.