| AV Furniture Color | Gloss black |
| Flat Panel Mount Interface | 100 x 100 mm , 200 x 100 mm , 200 x 200 mm |
| Max Load Weight | 79.4 lbs |
| Monitor Size Supported | 22"-40 |
| Mounting Components | Mounting adapter , Mounting plate , Wall plate |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 55.9-101.6 cm |
| Usage | LCD TV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.