| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | From 100 x 100 mm , Up to 600 x 400 mm |
| Max Load Weight | 175 lbs |
| Monitor Size Supported | 37"-80 |
| Mounting Components | Locking bar , Wall plate , 2 rails |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 94-203.2 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.