| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 125 lbs |
| Monitor Size Supported | 32"-72" |
| Mounting Components | Wall mount |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 81.3-183 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.