| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 75 x 75 mm , 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 119.9 lbs |
| Monitor Size Supported | 19"-24" |
| Mounting Components | 2 column arms , 2 grommet mounts , 2 array arms |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 48.3-61 cm |
| Usage | 8 LCD displays |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.