| Cable Type | Hot Water Maintenance |
| Output per Metre | 9W |
| Self Regulating | Yes |
| Voltage Rating | 230V ac |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +65 (Continuous Exposure Temperature) °C |
| Length | 20m |
| Sheath Colour | Orange |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.