| Voltage Rating | 14V dc |
| Length | 1.1mm |
| Height | 0.43mm |
| Width | 0.6mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Operating Temperature Range | -55 → +125 °C |
| Fuse Speed | F |
| Dimensions | 1.1 x 0.6 x 0.43mm |
| Series | PESD |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.