| Current Rating | 100A |
| Fuse Type | Blade |
| Blade Size | ANL |
| Voltage Rating | 32 V ac, 80 Vdc |
| Colour | Tan |
| Length | 81mm |
| Width | 22.2mm |
| Height | 81mm |
| Body Material | Ceramic |
| Series | Eaton Bussman |
| UL Class | E56412 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.