| Fuse Holder Type | Inline |
| Fuse Size | 6x30/6.35x32mm |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 500V ac/dc |
| Case Material | Thermoplastic |
| Compatible Fuse Sizes | 3AG |
| Lead Wire Size | 16AWG |
| Lead Wire Length | 100+100mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.