| Anti Vibration | Yes |
| Fuse Holder Type | Rail Mount |
| Fuse Size | 5 x 20mm |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250V ac |
| Rail Type | Top Hat |
| Case Material | Phenolic |
| Compatible Fuse Sizes | 5 x 20 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.