| Circuit Breaker Type | RCD |
| Current Rating | 2 A, 4 A, 5 A, 6 A, 400mA |
| Range | Vigirex |
| Trip Sensitivity | 30000mA |
| Series | Vigirex RHUs |
| Mounting Style | Panel Mount |
| Rated DC Voltage | 24 → 250V |
| Rated AC Voltage | 220 → 240V |
| Break Time | Instantaneous |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.