| Current Rating | 10A |
| Number of Poles | 2 |
| Trip Sensitivity | 30mA |
| Range | Acti 9 |
| Circuit Breaker Type | RCBO |
| Series | iC60H |
| Rated AC Voltage | 240V |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Earth Leakage Protection Type | Type A |
| Overall Dimensions | 36 x 75.5 x 110mm |
| Overall Depth | 110mm |
| Tripping Mechanism | Thermal Magnetic |
| Overall Length | 36mm |
| Overall Width | 75.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.