| Range | SACE Tmax T |
| Series | T5N |
| Number of Poles | 3 |
| Current Rating | 400A |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 20 kA |
| Rated AC Voltage | 690V |
| Mounting Style | Fixed |
| Length | 103.5mm |
| Width | 140mm |
| Depth | 205mm |
| Circuit Breaker Type | MCCB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.