| Number of Poles | 4P |
| Current Rating | 63A |
| Rated AC Voltage | 440V |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 25 kA |
| Range | System Pro M Compact |
| Series | SD200 |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Length | 69mm |
| Width | 70mm |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Depth | 88mm |
| Model Number | SD204 |
| Reset Actuator Type | Toggle Switch |
| Special Features | Short Circuit Protection |
| Application | Commercial, Residential |
| Terminal Contact Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.