| External Height | 800 mm |
| External Width | 600 mm |
| External Depth | 300mm |
| Body Material | Zinc Plated Steel |
| IP Rating | IP55 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Double Bar |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Spacial S3HF |
| IK Rating | IK10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.