| External Height | 300 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Depth | 180mm |
| Body Material | Polycarbonate |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP65 |
| Chassis Plate | Yes |
| Gland Plate | No |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.