| External Height | 600 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Depth | 121mm |
| Body Material | 304 Stainless Steel |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP66 |
| Door Lock Type | Screw |
| Colour | Steel |
| Application | Harsh Environment |
| Internal Mounting Type | DIN Rail |
| IK Rating | IK10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.