| External Height | 100 mm |
| External Width | 100 mm |
| External Depth | 90mm |
| Body Material | 304 Stainless Steel |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Quick Release Lock |
| Gland Plate | No |
| Series | SM |
| Fixing Kit | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.