| External Height | 472 mm |
| External Width | 421 mm |
| External Depth | 270mm |
| Body Material | Glass Reinforced Plastic |
| Transparent Door | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | No |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | A18 |
| External Mounting Type | Bracket |
| Fixing Kit | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.