| External Height | 70 mm |
| External Width | 120 mm |
| External Depth | 120mm |
| Body Material | ABS |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | No |
| Gland Plate | No |
| Colour | Black |
| RAL Code | RAL 9005 |
| Series | 1557 |
| Application | General Purpose |
| External Mounting Type | Wall |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.