| External Height | 300 mm |
| External Width | 200 mm |
| External Depth | 150mm |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP65 |
| Chassis Plate | Yes |
| Gland Plate | No |
| Colour | Graphite Grey, Light Grey |
| IK Rating | IK08 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.