| External Height | 515 mm |
| External Width | 415 mm |
| External Depth | 230mm |
| Body Material | Polyester |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Key |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | CAB P |
| External Mounting Type | Bracket, Holes Outside Gasket Area |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | DIN Rail, Panel |
| IK Rating | IK07 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.