| External Height | 855 mm |
| External Width | 585 mm |
| External Depth | 360mm |
| Body Material | Thermoplastic |
| Transparent Door | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Key |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | 1SL02 |
| External Mounting Type | Bracket |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | Snap-On |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.