| Lid | Yes |
| Material | ABS |
| External Dimensions | 54 x 38 x 23mm |
| Wall Thickness | 1.8mm |
| External Height | 23 mm |
| External Length | 54 mm |
| External Width | 38 mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.