| Internal Dimensions | 40 x 30 x 15mm |
| Internal Length | 40 mm |
| Internal Width | 30 mm |
| Internal Height | 15 mm |
| Body Material | Steel |
| Number of Pins | 10 |
| Series | PCMC |
| Pin Pitch | 10.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.