| Internal Dimensions | 25 x 25 x 10mm |
| Internal Length | 25 mm |
| Internal Width | 25 mm |
| Internal Height | 10 mm |
| Body Material | Steel |
| Number of Pins | 4 |
| Series | 1455 |
| Pin Pitch | 20mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.